test3

ONAYLİFT ASANSÖR

Gerçekleşen teknolojik gelişmeler sebebi ile çoğalan rekabet ortamında öne çıkabilmek ancak kaliteli üretim ve teknoloji çağına uyum sağlayabilmek ile mümkündür. Hikayesi 2015 yılında başlayan Onaylift Asansör market, genç ve dinamik bir marka olmasının da avantajını kullanarak hedeflerini teknoloji çağına ayak uydurmak ve kaliteli üretim yapmak şeklinde belirlemiştir. Sahip olduğu iş tecrübelerine ve bilgi birikimine güvenerek asansör sektörüne adım atan Mehmet İmamoğlu, Onaylift Asansör’ün ticaret serüvenini Konya Büsan Sanayi’nde başlatmıştır. Başarının temelinde kendini sürekli yenileyen teknolojik geliştirmeleri takip eden ve müşteri odaklı bir anlayış olduğuna inanan Mehmet İmamoğlu, Onaylift Asansör’ün hizmet anlayışını da bu yönde belirleyerek asansör sektöründe başarılı bir yol izlemektedir.

Onaylift Asansör, ticaret serüveninin ilk yıllarında 1000 m²’lik bir alanda üretim yaparken gerçekleştirdiği projeler ve yatırımlar ile 6 aylık bir zaman dilimi içerisinde üretim alanının 4000 m²’si kapalı olmak üzere toplamda 5200 m²’lik bir alanda üretim yapmaya başlamıştır. Büyüme sürecine paralel olarak 2019 yılında 10.000 m2 kapalı, 5000 m2 açık, toplamda 15.000m2 alana sahip yeni yerinde üretime devam etmiştir. Son olarak da 2022 yılından itibaren 20.000 m2 kapalı üretim tesislerinde, hedeflerini gerçekleştirme yolunda 150 çalışanı ile yıllık 3.000 adet asansör kabini, 30.000 asansör kapısı ve 3.000 asansör kumanda panosu üretimi gerçekleştirmektedir. Onaylift Asansör, ‘Sıfır İş Kazası’ politikası ile sadece müşterilerine değil çalışanlarına da büyük önem verdiğini kanıtlamıştır. Onaylift Asansör’ün üretim tesisi; tasarım, lazer kesim, abkant büküm, kaynak, montaj, boyahane ve test alt birimlerinden oluşmaktadır. Üretim aşamasında bünyesinde barındırdığı tecrübeli mühendisler ve son teknoloji ürünü mekanizasyon sayesinde müşterilerin ihtiyaçlarına hitap eden bir marka konumuna gelmiştir. Firma bünyesinde bulunan tüm departmanların bütünleşik bir şekilde çalışması ERP kurumsal kaynak yönetim sistemi ile sağlanmaktadır. Kurulduğu günden bugüne hedeflerini gerçekleştirmek için çabalayan Onaylift Asansör Dünya çapında bir marka olmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Onaylift Asansör kurulduktan çok kısa bir süre sonra yurtdışı pazarına da girmeyi başararak 3 kıtada 56’dan fazla ülkeye ihracat yapmaya başlamıştır. Avrupa coğrafyasından, Asya steplerine, Afrika’nın güneyinden, Arabistan yarımadasına kadar adını duyurmuştur. İhracat sahasını genişleterek başarısını kanıtlayan Onaylift Asansör, ürün portföyünü de genişleterek aynı başarıyı sağlamıştır. Onaylift Asansör’ün üretim portföyü temelde insan, servis, araç, engelli, yük, hastane ve monşarj asansörleri, asansör kapıları ve kumanda panoları’ndan oluşmaktadır. Bunların yanında asansör motoru, asansör butonu, yerli yabancı asansör bileşenleri gibi ürünlerin de satışını yapmaktadır. Ürünlerin ve üretimin kalitesi, ISO 9001, TSE, CE ve asansör kapısı için EN 81-20 CE, yanmazlık belgesi ve EAC ile tescillenmiştir